logo
add image

Gazze’de Yaşanan İnsanlık Dramı Biran Önce Sona Erdirilmeli !

 TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, masum çocukların ve sivillerin öldürülmesi noktasına kadar varan Gazze’deki saldırıların biran önce sonlandırılması çağrısında bulundu. Filistin halkının acılarını paylaşan Hisarcıklıoğlu, “yaraların sarılması için, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da elimizden gelen her türlü girişimde bulunmaya hazırız” diye konuştu.

Gazze’deki İsrail saldırısı ve yaşanan dramlar üzerine bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Vicdanı olan hiçkimse bu acılar karşısında duyarsız kalamaz. Bir an önce saldırıların bitirilmesini ve vicdanları kanatan görüntülerin sona ermesini bekliyoruz” ifadesini kullandı.

 Hisarcıklıoğlu şunları söyledi:

 “Rahmet ve bereket ayı Ramazan'da Gazze'de çocuk ve sivil ayrımı yapılmadan, yaşanan ölümlerin acısını derinden hissediyoruz.  Masum sivillerin ve çocukların dramatik görüntüleri bütün insanlığın vicdanını kanatmaktadır.

 Zulüm, masum canların kaybı, tarih sahnesinde hiçbir zaman hayırla yâd edilmemiştir, edilmeyecektir. Bir an önce akan kan durdurulmalıdır.

 Türk İş dünyası adına, kardeş Filistin halkının acılarını sonuna kadar paylaştığımızı ve bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da elimizden gelen her türlü girişimde bulunmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.”

 

KAYNAK : www.tobb.org.tr

 

Yukarı