logo
add image

MECLİS ÜYELERİMİZ TOBB BİLGİLENDİRME SEMİNERİNDE

MECLİS ÜYELERİMİZ TOBB SEMİNERİNDE

 

TOBB tarafından ANKARA'da 13 - 15 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenen bilgilendirme seminerineBorsamız meclis üyeleri de katıldı,


TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların meclis üyeleri için düzenlenen bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada “Huzurlu ve mutlu yaşayabilmek için hepimizin zenginlikten pay alması lazım. Hedefimiz kişi başına geliri 25 bin dolara çıkarabilmek” diye konuştu.

13-14-15 Mart günlerini kapsayan 18. Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri TOBB ETÜ’deki son gün çalışmalarıyla sona erdi. Seminerin kapanış konuşmasını yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, birlik ve beraberlik üzerinde dururken “Kuş alayıyla uçar. Ortada bir başarı varsa bu sadece benim değil. Hep birlikte hareket edebilmemizden kaynaklanıyor” dedi.

 

Çekirdek olmadan meyvenin oluşmayacağı örneğini veren Hisarcıklıoğlu, iş dünyasında da çekirdek oda ve borsa meclislerimiz. Sizler gördüklerinizi, kendinize kattıklarınızı ve vizyonunuzu aktarmak durumundasınız. İl ve ilçelerinizin kanaat önderi olarak size çok önemli görevler düşüyor. İnsanların en hayırlısı insana faydalı olandır diyen bir inanıştan geliyorsak, elinizde insanlara faydalı olabilmek için çok önemli bir fırsat var. Bunu iyi değerlendirmemiz lazım” diye konuştu.

 

Herkesin farklı görüşlerinin bulunmasının gayet doğal olduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, “Hepimiz farklı farklı düşüneceğiz. Önemli olan bu düşünce zenginliğinden bir ortak akla ulaşabilmek. Sonra o ortak akıl etrafında buluşup, şehrimiz için ilçemiz için tek yumruk olabilmeliyiz” ifadesini kullandı.

 

-Dünya ekonomisi artık şehirlerde dönüyor

 

Dünyada artık ülkelerin değil, şehirlerin ön plana çıktığını vurgulayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu dünya ekonomisinin yüzde 50’sinin 600 büyük şehirde döndüğünü belirtti. Hisarcıklıoğlu 6 yıl içinde bu oranın yüzde 60’a yükseleceğini kaydetti. “Bizim görevimiz de ilçemizi, şehrimizi zenginleştirmek” diyen TOBB Başkanı, meclis üyelerini kentlerindeki kalkınma ajanslarının fonlarından yararlanmaya ve proje üretmeye çağırdı.

 

Yukarı