logo
add image

Bu GÜZEL ÜLKEMİZİN HUZURUNU KİMSE BOZAMAZ !Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara’da meydana gelen terör saldırısı üzerine yayımladığı mesajda, saldırının insanlık adına utanç verici bir eylem olduğunu ifade ederek, “Başkent’te düzenlenen bu hain saldırı; masum insanların canına, ülkemizin birlik ve beraberliğine kastetmiştir. ​

Vicdanları sızlatan bu alçaklığı yapanlara insan diyebilmek de mümkün değil. Şundan eminiz ki, bu olayların müsebbipleri tarih önünde en ağır hesabı verecek ve hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır” dedi.

 

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

“Akşam saatlerinde, Ankara’da meydana gelen patlama, insanlık dışı emelleri olanların çirkin yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur.

 

Masum canlara kıymak, insanlık tarihinde lanetlenmiştir. Bu çirkin, aşağılık işlere imza atanlar bilsin ki, bunu yaparken amaçları her ne olursa olsun ulaşamayacaklar.

 

Bu güzel ülkenin huzurunu, kardeşliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

 

Bu yaşatılan acıları yine birbirimize tutunarak, sarılarak aşacağımızdan şüphemiz yoktur.

 

Türk iş dünyası adına, saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”

 

KAYNAK : www.tobb.org.tr  

Yukarı