logo
add image

Hisarcıklıoğlu ‘Geleceğe Nefes’ kampanyasına katıldı

“Geleceğe Nefes” Kampanyasına katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB ETÜ Hatıra Ormanına fidan dikti. Hisarcıklıoğlu’na TOBB ETÜ Rektörü Prof. Dr. Güven Sak da eşlik etti.​

Hisarcıklıoğlu, daha sonra, TOBB ETÜ Hatıra Ormanında incelemelerde bulundu; öğrenciler, akademik ve idari personel ile anı fotoğrafı çektirdi.

 

TOBB ETÜ öğrencileri de, Tarım ve Orman Bakanlığının düzenlediği ve Türkiye çapındaki 2023 noktada 11 milyon fidanın dikildiği “Geleceğe Nefes” kampanyasına katıldı. Bu kapsamda; yaklaşık 108 bin metrekarelik alan üzerinde yeni kurulan TOBB ETÜ Hatıra Ormanında 5 bini aşkın sayıda fidan toprakla buluştu.

 

‘Geleceğe Nefes’ Kampanyasında, TOBB ETÜ Hatıra Ormanının değişik bölgelerinde yüzlerce öğrenci gün boyu fidan dikimini sürdürdüler. TOBB ETÜ Hatıra Ormanındaki fidan dikimine başta Türk Traktör olmak üzere TOBB ETÜ’nün işbirliği yaptığı birçok ortak eğitim firması da davet edilerek katılımları sağlandı. 

Yukarı