logo
add image

Tarihçemiz

Bafra’da tarım ürünleri üzerinde faaliyet gösteren ve aralarında kurulan Müteşebbis heyet ile borsamızın ilk temelleri 1992 yılının ilk günlerinde atıldı.

O gün müteşebbis heyette ,  yer almış ve Bafra Ticaret Borsasının bu günlere gelmesinde önemli rol oynamışlardır.
Müteşebbis heyetimizin büyük uğraşları neticesinde,   Bafra Ticaret Borsası  5590 sayılı kanunun 32. maddesi hükmü gereğince Sanayi Bakanlığının 04.01.1992 tarih 1992 /12 sayılıonayları ile kurulmuştur.
İlk hizmet yeri olarak, Özmenler İş hanında faaliyete başlayıp daha sonra THK Bafra Şubesine ait büronun kiralanması ile 2004 yılına kadar burada faaliyet gösterip, O dönemin yönetim kurulu Başkanı Musa BUHARALI ve Meclis Başkanı Muharrem AY ve yönetim ile Meclis üyelerimizin büyük gayretleri ile Alparslan Mah. Sinop Samsun Yolu Üzeri No:26 Bafra adresinde alınan 635 m2 arsa üzerine 3 kat350 m2 kullanım alanı olan bünyesinde, kapalı otoparkı, idare katı, lokali, çok amaçlı toplantı salonu bulunan 3 katlı borsa hizmet binamız  Mart 2004 yılında hizmete girmiştir.
Halen Bafra Ticaret Borsası olarak üyelerimize burada hizmet vermeye devam etmekteyiz.
Hizmeti geçen tüm üyelerimize, şahıs ve kurumlara teşekkür eder, ebediyete intikal eden üyelerimize Allahtan rahmet dileriz.
Saygılarımız ile,


Bafra Ticaret Borsası Başkanlığı

Yukarı